logo: Fronter

Asertywność w praktyce

Asertywność w praktyce /Dorota Gromnicka. Warszawa: Edgard, 2017. - 295 s.; 21 cm.

Poradnik dla osób, które chcą być asertywne w praktyce, pragną poprawić relacje z ludźmi, znaleźć wyjście z najbardziej skomplikowanych sytuacji, stawiać innym granice oraz komunikować swoje uczucia, potrzeby i oczekiwania.
Przykłady przeróżnych scenek i dialogów, z którymi można spotkać się w pracy, w rodzinie, w relacji społecznej czy osobistej, zostały opatrzone profesjonalnym komentarzem, analizą zachowania rozmówców oraz scenariuszem asertywnego rozwiązania problemu. Ćwiczenia, wskazówki i praktyczne zwroty pomagają przećwiczyć ważne rozmowy z partnerem, rodzicami i dziećmi, a także z przełożonym, urzędnikiem czy przypadkowym towarzyszem podróży.
Doświadczona psychoterapeutka podpowiada m.in., jak rozmawiać o zarobkach, nadgodzinach, ocenie pracowniczej, awansie, jak skutecznie składać reklamacje, zgłaszać skargi, grzecznie zwracać komuś uwagę, a także jak zadbać o siebie i pielęgnować poczucie własnej wartości.
Ta książka jest dla ciebie, jeśli:
• czasami nie wiesz, jak coś powiedzieć, choć wiesz, że możesz być asertywny/asertywna
• masz dosyć tylko czytania o asertywności, chcesz używać jej w praktyce!
• świadomie chcesz pracować nad sobą
Pierwsze wydanie książki ukazało się pod tytułem Asertywność w przykładać. Jak się zachować w typowych sytuacjach.

Źródło adnotacji

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA