Grzeczna niegrzeczność czyli Sposób na nadymki-drażliwce

Grzeczna niegrzeczność czyli Sposób na nadymki-drażliwce/Jovanka Tomaszewska; ilustrował Wojciech Kołyszko. Sopot: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, cop. 2017. - 68, [4] s.: il. kolor.; 24 cm.

Fiszka mieszka w fantastycznym świecie Filajków, który pod wieloma względami przypomina nasz. Dziewczynka pierwszy raz jedzie do Kumulurado, na co czekała od lat. Bardzo chciałaby być grzeczna, ale jeszcze bardziej marzy o tym, żeby dosiąść niebezpiecznego ptaszora-buldożera. Czy uda jej się spełnić któreś z tych pragnień? Co ma do tego tajemniczy Grzecznich? I jaką rolę w całej historii odegra jej niezwykle grzeczny kuzyn Gzyms? W książce zamieszczono pomocne ćwiczenia, a na Stronach dla Małych oraz Stronach dla Dużych wiele pożytecznych informacji oraz sugestie, jak zdobytą wiedzę wykorzystać we własnym życiu. „Grzeczna niegrzeczność” podejmuje dwa ważne tematy: grzeczności i asertywności. Co to właściwie znaczy, że dziecko jest „grzeczne”? Czy grzeczność oznacza tylko posłuszeństwo? Czy posłuszne dzieci będą dobrze radzić sobie w życiu? Czy asertywność może być grzeczna? Czy jest potrzebna dzieciom, czy tylko dorosłym? Książka pomoże odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

Źródło adnotacji

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników