logo Wroclaw6

Dolny Śląsk logotyp kolor jpg zip

                Wiki logoLink

 

                webowa

 

               ibuk baner3

 

                moodle logo

 

                fronter

 

Rok 2018

Rok 2018 został ogłoszony m.in. rokiem Zbigniewa Herberta, Ireny Sendlerowej oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do korzystania z przygotowanych materiałów.

niepodległa 2018Polecamy publikacje na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby skorzystać z wersji pełnotekstowej wystarczy przyjść do naszej czytelni.  Zestawienie bibliograficzne  artykułów z czasopism dostępnych w Bibliotece pt. Dla Niepodległej - TUTAJ.

 

herbertZapraszamy do zapoznania się z materiałami zgromadzonymi w zakładce poświęconej Roku Zbigniewa Herberta: fakty z życia, publikacje, artykuły, interpretacje, wiersze, scenariusze, audycje i filmy.

Polecamy stronę internetową w WebowejDBP Rok Zbigniewa Herberta oraz informacje o Zbigniewie Herbercie na tablicy multimedialnej.

 

sendler majRok 2018 został ogłoszony Rokiem Ireny Sendlerowej. W maju przypada 10. rocznica śmierci Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka. Zapraszamy do skorzystania z materiałów opracowanych i zgromadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy naszej Biblioteki:

Rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej - materiały na WebowejDBP
- 
Artykuły i fragmenty książek o Irenie Sendlerowej
Irena Sendlerowa w Polskim Radiu
Filmy o Irenie Sendlerowej

 

Materiały na inne tematy obchodzone w roku 2018 dostępne w zakładce Rok 2018

 

GooglePlusinstagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/

Współpracujemy:           

 

 

                                              SBP         Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich     dbc    Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego    DTR    CEKDiM    eMKa