Akcja Czytam sobie

Dla kogo: dzieci

Organizator: Egmont Polska Sp. z o. o., Bibliocreatio

Link do opisu akcji: https://czytamsobie.pl/przylaczsie.php

Opis: Akcja promująca samodzielne czytanie wśród dzieci. Każdy, kto pragnie zachęcić dziecko i pomóc mu w nauce czytania znajdzie tu coś dla siebie. Można wydrukować fragmenty książek, kolorowanki, odznaki czytelnika lub dyplom, które będą miłą nagrodą dla pociechy za postępy w czytaniu. W przygotowaniu się do roli przewodnika małego czytelnika pomogą porady i opinie ekspertów: pedagogów, psychologów, językoznawców, animatorów kultury i pisarzy w zakładach „Okiem eksperta” i „Tworzyć dla dzieci ”.  Akcja objęta jest honorowym patronatem Biblioteki Narodowej oraz Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Partnerem i wykonawcą akcji jest Bibliocreatio.

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży