Skuteczne interwencje w pracy z młodymi ludźmi z grup ryzyka/pod red. Kathryn Geldard Warszawa : PARPAMEDIA Wydawnictwo Edukacyjne: Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 2010. 256 s. : il. ; 24 cm.

Książka jest reakcją na pilną potrzebę identyfikacji skutecznych interwencji ukierunkowanych na młodzież ze strefy zagrożenia. Zarówno pedagodzy, jak i studenci znajdą w niej zasoby i cenne informacje autorstwa praktyków z różnych dziedzin. Skupiając się na interwencjach, po które praktycy mogą sięgać we współpracy z młodzieżą, autorzy poszczególnych rozdziałów przedstawiają gotowe do użytku strategie wzmacniania z wykorzystaniem zasobów, opisują wyzwania i problemy pojawiające się przed młodymi ludźmi, m.in. depresja, samobójstwa i autoagresja, sekty i gangi, nadużywanie substancji psychoaktywnych, przemoc rówieśnicza, młodzież w pozarodzinnym systemie opieki.

Źródło adnotacji

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników