logo: Fronter

Zachowania społecznie destruktywne: profilaktyka i resocjalizacja/ Antoni Olak. Rzeszów: Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2012. 271, [1] s.: il.; 24 cm.
Niniejsza publikacja - zawierająca pogłębione analizy wskazanych patologii i nowatorskie propozycje optymalizacji oddziaływań profilaktyczno-resocjalizacyjnych - może być przydatna studentom prawa, socjologii, pedagogiki resocjalizacyjnej, jak też praktykom, pedagogom, psychologom i penitencjarystom, a więc wszystkim tym, którzy w codziennej pracy muszą poszukiwać obok rutynowych, ale mało efektywnych oddziaływań socjalno-opiekuńczych, nowych, bardziej skutecznych form pracy psychokorekcyjnej. Autorzy mają nadzieję, że poruszane zagadnienia zachowań społecznie destruktywnych pobudzą Czytelnika nie tylko do głębszej refleksji, ale także do baczniejszej obserwacji owych niekorzystnych i niebezpiecznych procesów oraz do podjęcia prób ich świadomego ograniczania i przezwyciężania.

Źródło adnotacji

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA