Specjalne potrzeby edukacyjne: wskazówki dla nauczycieli

Specjalne potrzeby edukacyjne: wskazówki dla nauczycieli/Jenny Thompson. Warszawa:  Wydawnictwo Naukowe PWN, cop. 2013. IX, [1], 113, [5] s: il.; 24 cm.

Czy masz kłopoty z identyfikacją i wsparciem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Twojej klasie? Jeśli potrzebujesz wsparcia w rozpoznawaniu, rozumieniu i wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – ta książka jest dla Ciebie. Znajdziesz w niej omówienie 7 typów SPE wraz z: praktycznymi wskazówkami, jak pracować z uczniem,radami doświadczonych praktyków,pytaniami sprawdzającymi,zagadnieniami do przemyślenia. Opisy przypadków uczniów z: zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD),zaburzeniami w rozwoju społeczno-emocjonalnym i zaburzeniami zachowania,dysleksją,dyspraksją,zaburzeniami ze spektrum autyzmu,niepełnosprawnością słuchową,niepełnosprawnością wzrokową.

Źródło adnotacji

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników