Zapytaj bibliotekarza o PIN do IBUK

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne udostępniają swoim użytkownikom wybrane publikacje elektroniczne zgromadzone w wirtualnej czytelni IBUK. Zasób DOLNOŚLĄSKIE BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNE to zbiór prawie 1300 wydawnictw. W tym ponad 500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii oraz komunikacji społecznej. Na terenie swojej biblioteki wystarczy wejść na stronę libra.ibuk.pl i już można czytać e-booki. Aby móc czytać pełne teksty „gdzie się chce i na czym się chce”, niezbędny jest kod PIN, który można otrzymać w bibliotece pedagogicznej. Na stronie libra.ibuk.pl trzeba dokonać rejestracji, zalogować się i wpisać kod PIN. Kod PIN wpisujemy tylko raz. Wówczas uzyskujemy również możliwość korzystania z dodatkowych funkcjonalności systemu np. utworzenie swojej e-półki, gdzie można odkładać wybrane książki, pracować z tekstem: zaznaczanie, robienie zakładek, notatek.

Umowa na korzystanie z wirtualnej czytelni IBUK libra została przedłużona na kolejne 12 miesięcy, od dnia 23 lutego 2017 r. do dnia 22 lutego 2018 r.

ibuk wykaz ksiazek ibuk wykaz bibliotek ibuk rejestr instr ibuk tutoriale ibuk inf tech

Wejdź do wirtualnej czytelni

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników