Logo Academica

Podróże z lekturą - seminarium dla bibliotekarzy i nauczycieli

Podróże Untitled Page

22 kwietnia 2016 r. w godz. 10.00 - 15.30 w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu odbędzie się seminarium adresowane do bibliotekarzy i nauczycieli zatytułowane "Podróże z lekturą".

Międzynarodowy Dzień Książek to okazja do corocznego spotkania i dyskusji na temat książki i czytania. W bieżącym roku motywem przewodnim naszego seminarium będą podróże z lekturą. Podczas spotkania zapraszamy do podróży w przeszłość i przyszłość, do wspomnień i w krainę marzeń, do refleksji nad otaczającym nas światem i do podróży w głąb siebie, do podróży wszędzie tam, gdzie towarzyszy nam książka.

Ramowy program

Wykłady plenarne
10.00 - 10.45 - Z lekturą podróż przez życie - dr Renata Aleksandrowicz, Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekaznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego
10.45 - 11.45 - Końca świata dla książki drukowanej na razie nie będzie - rynek wydawniczy a problem czytelnictwa - dr Robert Mertuszka, Dolnosląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

11.45 - 12.15 - przerwa

12.15 - 12.45 - Grand Tour Jana hrabiego Potockiego - dr Urszula Tobolska, Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu
12.45 - 13.05 - Jak przeprowadzić grę czytelniczą - Maria Anna Szuba, Małgorzata Kes, Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno - Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Jaworze
13.05 - 13.45 - W literacką podróż od najmłodszych lat - o kompetencjach czytelniczych -
Julita Kruszka, Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze

Warsztaty - godz. 14.00 - 15.30 - Festiwal pomysłów na promocję książki - jeden warsztat do wyboru:
- Obiektyw(nie) o książkach - niezwykła siła obrazu - Alina Dyrek - zapisy zakończone
- Gawęda o książkach - magia i moc słów - Beata Malentowicz
- Interaktywne zabawy lekturowe - Aleksandra Nalazek

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną różne formy promocji książki. Między innymi będą Państwo uczestniczyć w interaktywnej grze czytelniczej z wykorzystaniem mapy, poznają Państwo techniczne sposoby przygotowania Sleeveface lub ciekawej grafiki promującej czytelnictwo, a także animowanego filmu poklatkowego oraz przygotują akcję czytelniczą typu booktalking i zaplanują grę literacką.

Seminarium jest nieodpłatne.

Zgłoszenia
- poprzez
formularz zgłoszeniowy
- lub kontakt na e-mail (proszę zaznaczyć warsztat): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/