logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Herb Województwa Dolnośląskiego        

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

               logo: IBUK libra

 

                logo: Academica

 

Dolnośląski Festiwal Nauki w Bibliotece - 20-25 września 2019

 

Między duchem a materią pośredniczy matematyka - pod tym hasłem odbędzie się XXII Dolnośląski Festiwal Nauki w 2019 roku. Uczcimy w ten sposób Jubileuszowy Rok Matematyki. DFN odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-25 września 2019.

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu włączyła się w obchody święta nauki i zaprasza na zajęcia dla uczniów w ramach panelu Matematyka, fizyka, astronomia - trzy siostry i grupy tematycznej Kalejdoskop matematyczny:

- 20 września 2019 - Szyfry – nie tylko dla szpiegów - zajęcia dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej
1. godz. 9.00-10.30  - termin zajęty
2. godz. 11.00-12.30 - termin zajęty

Szyfry – nie tylko dla szpiegów - to warsztat, podczas którego uczniowie dowiedzą się czym jest szyfr i gdzie spotykamy szyfry. Poznają najsłynniejsze z nich. Ale przede wszystkim zostaną tropicielami kodów – będą zapisywać i odczytywać zupełnie niewiarygodne wiadomości.

- 23 września 2019 - Matematyczne śledztwo w bibliotece - zajęcia dla uczniów klasy 3 szkoły podstawowej
1. godz. 9.00-10.30  - termin zajęty
2. godz. 11.00-12.30 - termin zajęty

Podczas gry Matematyczne śledztwo w bibliotece uczestnicy wcielają się w rolę detektywów, którzy mają za zadanie przeprowadzić matematyczne śledztwo, w wyniku czego rozwiązują zaszyfrowaną tajemnicę. Uczestnicy pracują w zespołach, podejmują wspólne decyzje, wykorzystują posiadaną wiedzę do rozwiązania zadań, zagadek matematycznych, łamigłówek logicznych – uczą się matematyki poprzez zabawę. Gra wspiera u uczestników umiejętność pracy w grupie oraz logicznego i sprawnego myślenia. Zabawa rozgrywa się w przestrzeni Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

- 24 września 2019 - Jestem programistą - zajęcia dla uczniów klas 1 i 2 szkoły podstawowej
1. godz. 9.00-10.30  - termin zajęty
2. godz. 11.00-12.30  - termin zajęty

Jestem programistą - zajęcia, podczas których uczniowie poznają programowanie jako: logiczne myślenie i kreatywne szukanie rozwiązań postawionych przed nimi wyzwań. Co będzie? - praca w grupach, rozwiązywanie gotowych zadań i tworzenie własnych, zadania offline i online, współpraca między dziećmi, twórcza dyskusja w trakcie zajęć i zabawa, która wesprze nabywanie pożądanych kompetencji.

- 25 września 2019 - Matematyka na wesoło w bibliotece - zajęcia dla uczniów klas 4 i 5 szkoły podstawowej
1. godz. 9.00-10.30  - termin zajęty
2. godz. 11.00-12.30 - termin zajęty

Podczas gry Matematyka na wesoło w bibliotece uczniowie zmierzą się z rozwiązywaniem ciekawych gier logicznych, łamigłówek w formie interaktywnej, ale także z zagadkami z klockami Lego. Wezmą udział w emocjonującym turnieju, gdzie drużyny będą współzawodniczyć ze sobą na czas. Podejmiecie wyzwanie?

 

Obowiązują zapisy, a zgłoszenia proszę kierować od 26 sierpnia br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Liczy się kolejność zgłoszeń.

Już dziś serdecznie zapraszamy! 

 

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram Bibliotekiyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                                              logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu