Rok Jana Pawła II

John Paul II Medal of Freedom 2004

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, "naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu" - głosi uchwała.

W uchwale ustanawiającej rok 2020 Rokiem Św. Jana Pawła II zwrócono uwagę, że zajmuje on szczególne miejsce w historii Polski i Europy, a jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski. W tekście przypomniano, że w czasie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r. rozpoczął się proces, który zaowocował powstaniem ˝Solidarności˝, wyzwoleniem narodu spod panowania komunizmu i odbudową jedności Europy.

Postanowienie Sejmu

Św. Jan Paweł II - papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary – JAN PAWEŁ II.

Konkursy, olimpiady

Konkurs kuratoryjny 2019/2020 - konkurs tematyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej „Jan Paweł II – człowiek odwagi” (województwo mazowieckie)

„Papieski Konkurs na 100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II” (województwo małopolskie)

Konkurs Papieski (konkurs ogólnopolski dla uczniów szkół ponadpodstawowych – konkurs cykliczny)