logo Wroclaw6

Dolny Śląsk logotyp kolor jpg zip        

                Wiki logoLink

 

                logo WEBowa

 

               ibuk baner3

 

                fronter

 

                Logo Academica

 

Spotkanie poetyckie z Izabelą Moniką Bill i Tadeszem Lira-Śliwą

izabela bill Dialog dwóch poetyk – Filozofii dla amatorów Tadeusza Liry-Śliwy(poety, krytyka, redaktora) i Erotyków motoryzacyjnych Izabeli Moniki Bill (poetki, aktorki, publicystki).

Spotkanie odbyło się 15 czerwca i składało się z dwóch części. W pierwszej z nich zaprezentował się Tadeusz Lira-Śliwa ze swoją Filozofią dla amatorów - to cykl wierszy, które za jakiś czas zostaną wydane w zbiorku. Tę część poprowadziła Izabela Monika Bill.
Druga część poświęcona była przyszłemu zbiorowi Erotyków motoryzacyjnych Izabeli Bill. Cechą wspólną obu specyficznych poetyk jest to, że żywo zaprzeczają powszechnemu mniemaniu, że w poezji było już wszystko.
Filozofia dla amatorów jest bardzo metafizyczna i tajemnicza, skłania do przemyśleń, jest oparta na obserwacji, ale czerpie dużo z praw Kosmosu i Natury. Natomiast Erotyki motoryzacyjne stoją mocno na Ziemi, ale tworzą fantastyczny świat części do aut i relacji je łączących. Autorka chce poprzez tematykę dotrzeć do tych ludzi, którzy normalnie by po poezję nie sięgnęli, bo są mechanikami, technikami czy zawodowymi kierowcami. Chce dotrzeć do wszystkich, bo poezja powinna być dla wszystkich, nie tylko dla środowiska artystów

 

instagramyoutubeissuuhttps://www.pinterest.com/bibliotekadbp/

Współpracujemy:           

 

 

                                              SBP         Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich     dbc    Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego    DTR    CEKDiM    eMKa