logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

                logo: IBUK libra

 

               logo: Polona

Seminarium - cykl webinariów online "Sposób na lekturę" z okazji Międzynarodowego Dnia Książki

 

Sposób na lekturę

Zapraszamy na cykl spotkań online poświęconych pracy z lekturą - zdalnej i stacjonarnej. Nasze szkolenia i webinary są adresowane do wszystkich zainteresowanych ciekawą i efektywną pracą z książką z odbiorcami w różnym wieku i różnymi kompetencjami czytelniczymi. Pokażemy różne metody i narzędzia pomocne w pracy z lekturą.

Spotkania są nieodpłatne, będą odbywały się przez cały miesiąc. Zgłoszenia obowiązują na każde szkolenie osobno.

Dziękujemy za udział w spotkaniach:

 
Kwiecień to miesiąc, w którym od lat najważniejsze miejsce zajmuje książka - obchodzimy dwa święta z książką w tytule: 

  • 2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci - to święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie. 
  • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Informacje o świętach z kalendarza kalbi.pl

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram BibliotekiOdnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książekyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat