Rok 2020

kartka z kalendarza bieżący miesiąc 2020
 styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec

Patroni Roku 2020

Podczas 82. posiedzenia Sejmu, posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2020 r. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski i Roman Ingarden. W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, 400. rocznica śmierci Hetmana Stanisława Żółkiewskiego oraz 50. rocznica śmierci Romana Ingardena. 2020 rok będzie także rokiem Bitwy Warszawskiej w jej 100. rocznicę. Sejm przyjął także uchwałę upamiętniającą 160. rocznicę urodzin Teodora Axentowicza - więcej informacji dostępnych jest na stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

25 kwietnia, posłowie ustanowili rok 2020 rokiem Leopolda Tyrmanda, autora powieści „Zły” i „Dziennik 1954”. Posłowie podkreśli, że polski pisarz uznawał komunizm za „najgorszą plagę, jaka spotkała ludzkość”. Uchwała została przyjęta przez aklamację - więcej na stronie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto Senat RP zdecydował, że 2020 r. będzie obchodzony jako: Rok Jana Kowalewskiego, Rok Ojca Józefa Marii Bocheńskiego, Rok Fizyki.

Grey Modern Construction Business Card 12r axentowiczRoman IngardenJPIIJF Bochenski OPzólkiewskibitwa w

Rok 2019

W 2019 roku świętujemy 100. rocznicę urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, 90. rocznicę urodzin Anny Walentynowicz oraz 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Postaci te zaznaczyły się na kartach polskiej historii w sposób szczególny, dlatego przygotowaliśmy różnorodne materiały na ich temat.

Ponadto celebrujemy także wydarzenia: Unię Lubelską i Powstania Śląskie.

Patroni roku 2019 - Sejm zdecydował - szczegółowe informacje ze strony Sejmu RP

w Stanisław Moniuszkogrudzinskiw Uniapowstaniew AW

Kalendarium rocznic i wydarzeń w roku 2019:

grudzieńlistopad - październik wrzesień sierpieńlipiecczerwiecmaj kwiecień marzec  -  luty  -  styczeń

Rok 2018

herbert 1rok kobiet 2018stulecie niepodległejrok sendlerowejrok rzeki odryabp Tokarczukrok jub.konfederacji barskiejrok pamięci powst

Kalendarium rocznic i wydarzeń w roku 2018:

grudzień - listopad - październik  -  wrzesień   -   sierpień  lipiec   -   czerwiec   -   maj   -   kwiecień   -   marzec  -  luty  -  styczeń

Rok 2017

Rok szkolny 2017/2018:

rok niepodległej

Sejm RP poparł uchwały ustanawiające rok 2017 Rokiem: