webowa

moodle logo

Spotkania literackie

spotkanieSpotkanie autorskie Baśniowy Wrocław" Włodzimierz Ranoszek 2.04.2019 o godz. 11.30. Spotkanie adresowane dla uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej. Obowiązują zapisy.

Baśniowy Wrocław to połączenie nietypowego przewodnika turystycznego ze zbiorem opowiadań, przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Opowiadania oparte są na legendach i historii Wrocławia oraz Masywu Ślęży, zawierają jednakże wiele szerszych odniesień zarówno do historii Polski jak i do współczesności. Wszystkie opowiadania łączy ze sobą wątek wrocławskich krasnoludków, które, jak się okazuje, miały bardzo znaczący wpływ na dzieje miasta a nawet świata. Książka jest bogato ilustrowana ilustracjami Anny Pawlak i fotografiami Marcina Mazurkiewicza, wydało ją wrocławskie Wydawnictwo PLAN.

Włodzimierz Ranoszek - doktor nauk przyrodniczych, wykładowca akademicki na na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Wyższej Szkole Bankowej, licencjonowany przewodnik terenowy po Dolnym Śląsku i górski po Sudetach. Jest autorem i współautorem ponad 30 przewodników turystycznych i innych książek o Dolinie Baryczy, Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, m.in. Park Krajobrazowy Dolina Baryczy, Szlak Bursztynowy, Szkolny Przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląsku, Bajkowa Dolina Baryczy. Jest także organizatorem gier miejskich i autorem słuchowisk radiowych, opowiadań, ballad i pieśni. Autorskie pieśni i ballady wykonuje z towarzyszeniem liry korbowej.

Zgłoszenia proszę kierować: tel. - 71 377 28 26, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W roku szkolnym 2017/ 2018 gościliśmy w bibliotece wielu autorów książek dla dzieci. Uczestnikami spotkań byli uczniowie wrocławskich szkół i przedszkoli. Podczas spotkań poznali:

604 zagadki o Wrocławiu Andrzeja Konarskiego
Wrocławski Szlak Młodego Turysty Justyny Rapacz
Gdzie jesteś Mikołaju Wiesławy Kucięby
Szlakiem Wrocławskich krasnali Krzysztofa Głucha
Baśń o perle Anny Gibasiewicz

Więcej o spotkaniach autorskich, które odbyły się w roku szkolnym 2017/2018 przeczytasz tutaj.  Relacje ze spotkań zorganizowanych w poprzednich latach znajdziesz w archiwum.

Opisy wybranych spotkań autorskich

spotkanie1spotkanie 2  spotkanie3 spotkanie4 spotkanie5 Spotkanie6 Spotkanie7 spotkanie8 spotkanie9

Kontakt:
Aleksandra Nalazek,