logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Herb Województwa Dolnośląskiego        

 

                logo: WikiEduLinki

 

                logo WEBowa

 

               logo: IBUK libra

 

                logo: Academica

 

Spotkania literackie

17 stycznia 2020 odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Gizak - autorką Poznajmy się, mam na imię Złość

złośćSeria Poznajmy się powstała z myślą o dzieciach w wieku 6-10 lat. Jej celem jest przybliżenie młodym czytelnikom niezwykłego świata emocji, ułatwienie zrozumienia go i wskazanie sposobów rozwiązywania trudnych sytuacji.
Poznawanie własnych uczuć i radzenie sobie z nimi jest nie lada wyzwaniem. Część pierwsza - Mam na imię Złość, to doskonałe wsparcie w oswajaniu złości. Dzięki niej dzieciom łatwiej będzie zmierzyć się z tą trudną emocją, niełatwą do zrozumienia i kontrolowania.
 
 
  
 

21 października 2019 odbyło się spotkanie z panią Anną Gibasiewicz - autorką Baśni o perle oraz Wyprawy Endoasa

baśń okładka Baśń o Perle - Za górami, za lasami, w pewnej dalekiej krainie mieszkał kupiec, który w pojedynkę wychowywał córkę - jedynaczkę. Dziewczyna miała na imię Elwika i za nic nie zważała na ojca czy ukochaną nianię. Liczyły się dla niej tylko bogactwa, skarby i coraz to nowsze suknie. Rozkapryszona i rozpieszczona Elwika nie brała pod uwagę wieku czy zmęczenia kupca, nie baczyła też na pory roku... Tym razem wymyśliła sobie, że ponad wszystko musi posiąść perłę, najpiękniejszą i najcudowniejszą, która błyszczy tysiącem blasków. Fałszywy kruk tylko ją utwierdzał w przekonaniu, że to właśnie ta perła stanie się źródłem jej szczęścia i tylko dzięki niej będzie możliwe jej małżeństwo ze szlachetnym młodzieńcem - bywalcem wydawanych przez kupca licznych balów.
Kochający ojciec chcąc nie chcąc musiał wyruszyć do nieznanej krainy i zdobyć perłę, bowiem żadne tłumaczenia nie trafiały do Elwiki. Zdradzę, że udało mu się zdobyć drogocenny przedmiot, ale ile to kosztowało jego i innych... O tym musicie już przeczytać sami, zwłaszcza że to dopiero początek tej baśni. 
wyprawa okładka Wyprawa Endoasa - Dzielny kapitan króla Atina - Endoas - ma wypłynąć z nadmorskiej Krainy Wschodu po nianię, która została sama w szarym, kamiennym domu. Jego podróż będzie obfitowała w mnóstwo przygód, na swej drodze spotka postacie złe i dobre a jeśli będzie chciał dotrzeć do celu, musi liczyć się z każdą możliwością. Rośliny i zwierzęta wyczuwają jego dobre serce a ludzie służą pomocą, każda postać jest na swój sposób magiczna - niby nieznajomi a wszystko wiedzą.
Dlaczego Endoas dostał takie zadanie? Czy je wykona? Co będzie czekało na niego u celu? Aż wreszcie czy niania nadal żyje? Co słychać u Elwiki i jej ojca? Musicie sprawdzić to sami. 
Treść recencji z bloga na stronie http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2019/09/anna-gibasiewicz-basn-o-perle-oraz.html 
 
 

2 kwietnia 2019 odbyło się spotkanie autorskie pt. "Baśniowy Wrocław" z Włodzimierzem Ranoszkiem

baśniowy w wBaśniowy Wrocław to połączenie nietypowego przewodnika turystycznego ze zbiorem opowiadań, przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Opowiadania oparte są na legendach i historii Wrocławia oraz Masywu Ślęży, zawierają jednakże wiele szerszych odniesień zarówno do historii Polski jak i do współczesności. Wszystkie opowiadania łączy ze sobą wątek wrocławskich krasnoludków, które, jak się okazuje, miały bardzo znaczący wpływ na dzieje miasta a nawet świata. Książka jest bogato ilustrowana ilustracjami Anny Pawlak i fotografiami Marcina Mazurkiewicza, wydało ją wrocławskie Wydawnictwo PLAN.

Fotorelacja na FB (kliknij)

W roku szkolnym 2017/ 2018 gościliśmy w bibliotece wielu autorów książek dla dzieci

Uczestnikami spotkań byli uczniowie wrocławskich szkół i przedszkoli. Podczas spotkań poznali:

- 604 zagadki o Wrocławiu Andrzeja Konarskiego
- Wrocławski Szlak Młodego Turysty Justyny Rapacz 
- Gdzie jesteś Mikołaju Wiesławy Kucięby 
- Szlakiem Wrocławskich krasnali Krzysztofa Głucha 
- Baśń o perle Anny Gibasiewicz 

Więcej o spotkaniach autorskich, które odbyły się w roku szkolnym 2017/2018 przeczytasz tutaj.  Relacje ze spotkań zorganizowanych w poprzednich latach znajdziesz w Archiwum wydarzeń.

spotkanie1spotkanie 2  spotkanie3 spotkanie4 spotkanie5 Spotkanie6 Spotkanie7 spotkanie8 spotkanie9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt:
Beata Malentowicz,
tel.: 71 377 28 19,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook BibliotekiTwitter Bibliotekiinstagram Bibliotekiyoutube Bibliotekiissuu Bibliotekipinterest Biblioteki/

Współpracujemy:           

 

 

                                    logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Wielka Liga Czytelników   Odnośnik do Nukat

© 2018 Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu