logo: Fronter

Spotkania literackie

21 października 2019 o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z panią Anną Gibasiewicz - autorką Baśni o perle oraz Wyprawy Endoasa.

Spotkanie jest nieodpłatne. Zgłoszenia proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baśń okładka Baśń o Perle - Za górami, za lasami, w pewnej dalekiej krainie mieszkał kupiec, który w pojedynkę wychowywał córkę - jedynaczkę. Dziewczyna miała na imię Elwika i za nic nie zważała na ojca czy ukochaną nianię. Liczyły się dla niej tylko bogactwa, skarby i coraz to nowsze suknie. Rozkapryszona i rozpieszczona Elwika nie brała pod uwagę wieku czy zmęczenia kupca, nie baczyła też na pory roku... Tym razem wymyśliła sobie, że ponad wszystko musi posiąść perłę, najpiękniejszą i najcudowniejszą, która błyszczy tysiącem blasków. Fałszywy kruk tylko ją utwierdzał w przekonaniu, że to właśnie ta perła stanie się źródłem jej szczęścia i tylko dzięki niej będzie możliwe jej małżeństwo ze szlachetnym młodzieńcem - bywalcem wydawanych przez kupca licznych balów.
Kochający ojciec chcąc nie chcąc musiał wyruszyć do nieznanej krainy i zdobyć perłę, bowiem żadne tłumaczenia nie trafiały do Elwiki. Zdradzę, że udało mu się zdobyć drogocenny przedmiot, ale ile to kosztowało jego i innych... O tym musicie już przeczytać sami, zwłaszcza że to dopiero początek tej baśni.
wyprawa okładka Wyprawa Endoasa - Dzielny kapitan króla Atina - Endoas - ma wypłynąć z nadmorskiej Krainy Wschodu po nianię, która została sama w szarym, kamiennym domu. Jego podróż będzie obfitowała w mnóstwo przygód, na swej drodze spotka postacie złe i dobre a jeśli będzie chciał dotrzeć do celu, musi liczyć się z każdą możliwością. Rośliny i zwierzęta wyczuwają jego dobre serce a ludzie służą pomocą, każda postać jest na swój sposób magiczna - niby nieznajomi a wszystko wiedzą.
Dlaczego Endoas dostał takie zadanie? Czy je wykona? Co będzie czekało na niego u celu? Aż wreszcie czy niania nadal żyje? Co słychać u Elwiki i jej ojca? Musicie sprawdzić to sami.
Treść recencji z bloga na stronie http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2019/09/anna-gibasiewicz-basn-o-perle-oraz.html

Zapraszamy

- 2.04.2019 odbyło się spotkanie autorskie pt. "Baśniowy Wrocław" z Włodzimierzem Ranoszkiem

Baśniowy Wrocław to połączenie nietypowego przewodnika turystycznego ze zbiorem opowiadań, przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Opowiadania oparte są na legendach i historii Wrocławia oraz Masywu Ślęży, zawierają jednakże wiele szerszych odniesień zarówno do historii Polski jak i do współczesności. Wszystkie opowiadania łączy ze sobą wątek wrocławskich krasnoludków, które, jak się okazuje, miały bardzo znaczący wpływ na dzieje miasta a nawet świata. Książka jest bogato ilustrowana ilustracjami Anny Pawlak i fotografiami Marcina Mazurkiewicza, wydało ją wrocławskie Wydawnictwo PLAN.

- W roku szkolnym 2017/ 2018 gościliśmy w bibliotece wielu autorów książek dla dzieci. Uczestnikami spotkań byli uczniowie wrocławskich szkół i przedszkoli. Podczas spotkań poznali:

- 604 zagadki o Wrocławiu Andrzeja Konarskiego
- Wrocławski Szlak Młodego Turysty Justyny Rapacz
- Gdzie jesteś Mikołaju Wiesławy Kucięby
- Szlakiem Wrocławskich krasnali Krzysztofa Głucha
- Baśń o perle Anny Gibasiewicz

Więcej o spotkaniach autorskich, które odbyły się w roku szkolnym 2017/2018 przeczytasz tutaj.  Relacje ze spotkań zorganizowanych w poprzednich latach znajdziesz w Archiwum wydarzeń.

Opisy wybranych spotkań autorskich

spotkanie1spotkanie 2  spotkanie3 spotkanie4 spotkanie5 Spotkanie6 Spotkanie7 spotkanie8 spotkanie9

Kontakt:
Aleksandra Nalazek,
tel.: 71 377 28 26,

Zapisz

logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich   logo: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna   logo: Korporacja Bibliotekarzy Wroclawskich    logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   logo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA