logo Wroclaw3

 

 ibuk baner2

 
 

Kontrast:

Styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Wystawy

Zapraszamy do oglądania naszych wystaw:

Ikonografia Kościuszkowska Ekslibrisy

Galeria w Sali Konferencyjnej 

Wystawa fragmentów kolekcji Krzysztofa Lachowicza "Ikonografia Kościuszkowska" - Ekslibrisy. 

sosw
 

Schodkowa Galeria DBP

 Wystawa Prac Uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 we Wrocławiu

Prezentowane prace powstały na zajęciach artererapeutycznych prowadzonych przez Agnieszkę Kozyrę oraz Agnieszkę Morawiec w SOSW nr 10 we Wrocławiu. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży z trudnych, wymagających środowisk. Autorami dzieł są prowadzący warsztaty i uczniowie szkoły zawodowej oraz gimnazjum, którzy potraktowali temat pracy ze swoistym humorem oraz odwagą. Posłużyli się techniką kolażu, która z jednej strony pozwoliła na niewiarygodną swobodę twórczą-łączenie pozaplastycznych elementów w jedną dobrze zaprojektowaną całość oraz uzyskanie futurystycznych wizji.  Z drugiej strony zniwelowała ograniczenia twórcze autorów. Ideą spotkań artererapeutycznych było wspólne tworzenie, wspólne rozmowy. Nauczyciel -terapeuta oraz uczeń stawiani w tej samej linii-artysta,twórca.
Sztuka, tworzenie-pozwoliło złamać stereotypy i bariery.
Sztuka jak zawsze zbliżyła, pomogła.

ceramika

 Gabloty w holu na parterze

Wystawa OPOWIEŚCI MŁODEGO ARTYSTY to prezentacja efektów starań MŁODYCH, ZDOLNYCH ludzi, pasjonujących się ceramiką.Prezentowane dzieła kilku zaledwie osób, pokazują jak wiele możliwości daje ta dziedzina sztuki. Cały, skomplikowany proces twórczy odbywa się w pracowni MDK - Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Dzięki pracy dydaktycznej Nauczyciela i zaangażowaniu uczestników, powstają unikatowe formy cieszące oko feerią barw i dziwacznych kształtów. (Marta Alenowicz)

 Fotorelacja z wernisażu

 

 

 

 

ARCHIWUM WYSTAW

z natury1wystawa1magda stachowiak wystawagrafikajesienne impresje

 plakat4 jrfemina1idzie wiosnasw13

Kontakt: Aleksandra Nalazek
tel. 71 077 28 26
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.