Zgorzelec logo
 
 

Aktualności

Muzeum Łużyckie zaprasza na zwiedzanie wystawy „Trójnogi pies i inne legendy łużyckie”

plakat A4 Trójnogi pies

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza

W dniu 22.10.2017 r. Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na wycieczkę do Görlitz. Tym razem … na tropach zgorzeleckich (goerlitzkich) legend. Legendy, które są wytworem ludzkiej wyobraźni, cieszą się od zawsze zainteresowaniem. Podczas spaceru po Goerlitz uczestnicy będą podążać śladami nocnego kowala, trójnogiego psa czy buntowników zza czerwonej furty.

Czytaj więcej: Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza  

Książka miesiąca

Drodzy Czytelnicy,

prezentacjew kolejnej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, Czytelnicy posiadający dostęp do e-czytelni mają możliwość przeczytania w październiku książki Prezentacje naukowe. Praktyczny poradnik, autorstwa Piotra Wasylczyka.

Autor w swobodnej formie prowadzi czytelnika przez proces projektowania, tworzenia i wygłaszania prezentacji – od pierwszych szkiców ołówkiem na kartce po konferencyjną scenę. Proponuje wiele nieoczywistych rozwiązań: od ćwiczeń w pisaniu bajek i wierszyków po prezentacje na tablicy, od slajdów bez ani słowa tekstu po użycie spektakularnych rekwizytów. A wszystko po to, by odczarować niezrozumiałe, nudne wystąpienia, odczytywane monotonnym głosem z kartki przez prelegentów stojących tyłem do sali.

 Czytelników, którzy nie posiadają jeszcze dostępu do platformy IBUK LIBRA, zapraszamy do biblioteki po odbiór kodu PIN umożliwiającego czytanie online.