Zgorzelec logo

Spotkanie polskich i niemieckich bibliotekarzy w Stadtbibliothek w Goerlitz

Klauzula informacyjna

Z inicjatywy naszej biblioteki doszło w dniu 26 kwietnia 2018 r. do spotkania bibliotekarzy polskich i niemieckich w Stadtbibliothek w Goerlitz.  W polskiej grupie, która liczyła 12 osób, byli przedstawiciele różnych bibliotek: bibliotekarze bibliotek szkolnych z Bogatyni, Czerwonej Wody, Sulikowa, Zgorzelca, ze Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu oraz my – bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu.

Dyrektor i pracownicy Stadtbibliothek przyjęli nas bardzo ciepło. Wspólne zajęcia przygotowali bibliotekarze niemieccy i były poświęcone promocji czytelnictwa i projektom promującym książkę. Mieliśmy okazję wymienić doświadczenia zawodowe i zwiedzić siedzibę głównej biblioteki Goerlitz, pieknie wyposażoną, przystosowaną w najwyższym stopniu do realizowania swoich statutowych zadań.  Był to czas bardzo owocny, przyjemny i wzbogacający naszą wiedzę zawodową.