Zgorzelec logo
 
 
Herb Województwa Dolnośląskiego        

Uroczyste zakończenie konkursu "uCHWYĆ KSIĄŻKĘ"

11             Klauzula informacyjna

W dniu 13 czerwca 2018 r. w Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu odbyło się uroczyste zakończenie III Powiatowego Konkursu Fotograficznego  pod hasłem „uCHWYĆ KSIĄŻKĘ”. Konkursowi, którego organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Zgorzelcu, patronowała pani Starosta Zgorzelecki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi książkami, pozostali uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa wraz z upominkiem.

Przedmiotem konkursu było wykonanie fotografii zgodnie z założeniami projektu „sleeveface”, który polega na zasłonięciu części ciała okładką książki odzwierciedlającą ten fragment sylwetki. Wybór książki do fotografii był dowolny, a tło zależało od inwencji autora. W konkursie uczestniczyło 35 uczniów ze szkół podstawowych (kl.VI-VII i gimnazjalne) oraz ze szkół ponadpodstawowych, którzy zgłosili do konkursu łącznie 50 zdjęć. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. 

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom organizatorzy dziękują za współpracę i zapraszają do zwiedzania wystawy zdjęć konkursowych, która znajduje się w czytelni Biblioteki.  

 GALERIA