Zgorzelec logo
 
 
Dolny Śląsk logotyp kolor jpg zip        

Finał II Powiatowego Konkursu Fotograficznego "uCHWYĆ KSIĄŻKĘ"

Zakończył się II Powiatowy Konkurs Fotograficzny organizowany przez Filię Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu.
"uCHWYĆ KSIĄŻKĘ" - to hasło zachęciło młodych adeptów fotografii do poszukiwania inspiracji wśród książek. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą, nadsyłając wiele ciekawych i oryginalnych fotografii, których głównym tematem była książka.
Na konkurs zgłoszono 55 zdjęć. Jury w składzie: Magdalena Kempfert (nauczyciel bibliotekarz), Jarosław Goszcz (fotograf), Arkadiusz Kucharski (fotograf) - oceniło wszystkie prace pod kątem poprawności technicznej wykonanego zdjęcia, zgodności z tematem i oryginalności.
9 czerwca br. zaprosiliśmy wszystkich uczestników wraz z opiekunami do Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu na podsumowanie konkursu. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie zostali uhonorowani dyplomem uczestnictwa oraz piękną publikacją książkową, a autorzy nagrodzonych prac otrzymali ciekawe książki z zakresu fotografii ufundowane przez Starostę Zgorzeleckiego pana Artura Bielińskiego, który też objął patronat nad konkursem.

Laureaci 2. edycji konkursu:
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce - Kacper Hajkowski z Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach za zdjęcie "Odrodzenie",
II miejsce - Agata Świstara z Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach za zdjęcie "Dwa światy",
III miejsce - Martyna Majda z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu. Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - Sylwia Nobik z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni za zdjęcie "Uchwyć książkę",
II miejsce - Roksana Kwiatkowska z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni za zdjęcie "Myśli jak listy",
III miejsce - Mateusz Kozłowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu za zdjęcie "Uciec z książką".

Wszystkie prace można obejrzeć w Bibliotece Pedagogicznej. Zapraszamy!