ADHD

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Definicje:


Portale, serwisy, fora:

 • "Leczenie ADHD"Portal zawiera informacje na temat szerokiego wachlarza metod leczenia ADHD.
 • Awans.net ADHD.. Na stronie znajdują się linki do artykułów na temat ADHD. Autorka, pani Irena Wielowiejska - Comi, jest cenionym specjalistą w tej dziedzinie.
 • Plasterek.pl to społecznościowy portal psychologiczny zawierający artykuły i porady psychologiczne online. Można tu nie tylko znaleźć artykuły dotyczące ADHD ale również skontaktować się z psychologiem.
 • "ADHD" Co to jest ADHD ? Jakie są jego oznaki i jak je leczyć ? Odpowiedź na te pytania można znaleźć na stronie "Kids Health".
 • "ADHD" - przyczyny, symptomy, diagnoza, leczenie, historia choroby.
 • "Uczeń z ADHD - wyzwaniem dla rodzica, nauczyciela i psychologa." Autorką pracy na temat ADHD jest Pani Agnieszka Piekutowska z UKSW. W swojej pracy wyjaśnia nam definicję, przyczyny, klasyfikację i objawy ADHD. W dalszej części możemy zapoznać się ze wskazówkami do pracy z dzieckiem w szkole i w domu. Następnie zaprezentowane są metody skierowane na dziecko. Została zamieszczona również bibliografia na temat ADHD.
 • "ADHD - poradnik dla rodziców." Artykuł przedstawia objawy ADHD oraz trudności jakie przeżywa chore dziecko. Jest tu mnóstwo porad, jak pomóc dziecku w przezwyciężeniu jego ograniczeń. Pozwala spojrzeć na problemy chorego z większym zrozumieniem.
 • "Gry i zabawy dla dzieci chorych na ADHD" Materiał zamieszczony jest na stronie: www.domowyprzedszkolak.pl
 • "W co i jak się bawić z dzieckiem nadpobudliwym ruchowo" Strona zawiera propozycje zabaw i ćwiczeń ruchowych przeznaczonych dla dzieci chorych na ADHD, mających na celu zniwelowanie napięć powstałych w wyniku codziennego stresu, oznak nadruchliwości, wyeliminowanie uwagi mimowolnej i nietrwałości zainteresowań. Dziecko chore na ADHD poddane odpowiedniej terapii, ma szanse na odniesienie sukcesu życiowego.


Artykuły:

 • "Jak rozpoznać ADHD u dziecka ?" Artykuł wyczula na potrzebę trafnej i wczesnej diagnozy, współpracy ze szkołą, uruchomienia właściwych form pomocy, aby dziecko mogło skompensować swoje braki i uniknęło objawów wtórnych.
 • "Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem koncentracji uwagi"W artykule Pani Lidii Kurczyk znajduje się opis choroby ADHD, jej objawów, rodzajów klasyfikacji, postępowania diagnostycznego czy strategii i metod leczenia chorych dzieci. Opisano schemat przebiegu zajęć prowadzonych dla dzieci w Poradni Psychologicznej w Słupsku, oraz cele i plan warsztatów dla ich rodziców. Przedstawiono również opinie rodziców na temat skuteczności terapii ADHD w Poradni Psychologicznej w Słupsku i umiejętności, które tam zdobyli.
 • "Historia zaburzenia hiperkinetycznego ADHD na Świecie i w Polsce" autorstwa Izabeli Gorzkowskiej i Jerzego Samochowca z Uniw. Szczecińskiego. Autorzy przedstawiają historię ADHD z uwzględnieniem opisów historycznych tej choroby oraz ukazują nam sposób współczesnej diagnozy symptomów ADHD z zastosowaniem kryteriów ICD-10 i DSM IV-TR.
 • "Dziecko z ADHD wyzwaniem dla nauczycieli i rodziców"Autorka, doktor Jolanta Szada-Borzyszkowska, przedstawia w tym artykule etiologię zjawiska ADHD, częstość występowania, kryteria rozpoznania i przejawy choroby. Następnie przedstawione są poszczególne metody terapii ADHD i ich pozytywne możliwości.
 • "ADHD u dorosłych: objawy i leczenie" Jakie są przyczyny i objawy ADHD ? Jakich problemów doświadczają osoby dorosłe chorujące na tę przypadłość ? Jak można pomóc chorym na ADHD ?
 • "ADHD – plaga XXI wieku?" Artykuł przedstawia historyczne aspekty formacji diagnozy ADHD, etiologię choroby, współwystępowanie z innymi chorobami oraz sposoby jej leczenia, uwzględniając również osoby dorosłe.
 • "Leczenie ADHD" Co to jest ADHD, jakie są jego objawy i jak należy postępować z dzieckiem chorym na to schorzenie ? Artykuł pani Agnieszki Chojnackiej – psychologa dziecięcego.


Multimedia:Baza bibliograficzna EDUKACJA

 • ADHD / nadpobudliwość wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Zestawienia bibliograficzne:Dostępność sprawdzono: 09 września 2021 r.