Dorosłe Dzieci Alkoholików

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Definicje


Portale, serwisy

  • Portal dla „osób dorosłych cierpiących z powodu trudnego dzieciństwa” Na stronie można znaleźć artykuły o syndromie Dorosłego Dziecka Alkoholika, terapii i zdrowieniu z emocjonalnych urazów, informacje o Programie 12 Kroków, na którym opiera się większość grup samopomocowych dla DDA, spis mityngów organizowanych w Polsce i poza granicami kraju oraz historie nadesłane przez Czytelników. Na portalu istnieje również forum dyskusyjne, na którym można spotkać się z innymi dorosłymi dziećmi z rodzin alkoholowych.
  • DDA Na podstronie portalu koalkoholizm.pl zawarto informacje na temat: typów, cech i emocji dorosłych dzieci alkoholików oraz ról jakie przyjmowali w rodzinach, w dzieciństwie. Szeroko omówiono cechy charakterystyczne dla osób z syndromem DDA. Na stronie można również przeczytać historie życia osób współuzależnionych.


Artykuły

  • Lista cech DDA Kwestionariusz testu psychologicznego cech dorosłego dziecka alkoholika, zamieszczony na stronie portalu psychologicznego.
  • Syndrom DDA - objawy, przyczyny i leczenie Artykuł zamieszczony na stronie Stowarzyszenia „Edukacja i Nauka”. Omówiono w nim: przyczyny, objawy syndromu DDA, cechy osobowości DDA, charakterystykę rodzin alkoholowych, a także sposoby leczenia dorosłych dzieci alkoholików (psychoterapia).
  • Kim są Dorosłe Dzieci Alkoholików Artykuł zamieszczony na stronie Ośrodka Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej „Polana”. Porusza tematykę cech osobowości dorosłych dzieci alkoholików.
  • DDA — dorosłe dzieci alkoholików / prof. Maria Ryś, Robert Wit Wyrostkiewicz O zaburzeniach, rolach i terapii DDA oraz dorosłych dzieci dysfunkcyjnych (DDD) - z prof. Marią Ryś rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz. Wywiad zamieszczony w magazynie „Moja Rodzina”, dostępny online w portalu opoka.org. Poruszono w nim treści dotyczące: zaburzeń, ról i terapii DDA. Zawarto również informacje na temat dorosłych dzieci dysfunkcyjnych (DDD).
  • Psychoterapia - Terapia DDA/DDD Wywiad z Adrianą Klos na temat Dorosłych Dzieci Alkoholików, zamieszczony na stronie internetowej psycholog i psychoterapeutki. Omówiono w nim cechy osobowości DDA i celowość psychoterapii.
Dostępność sprawdzono: 15 lutego 2021 r.