Felinoterapia

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Definicje


Artykuły

  • Felinoterapia Informacje na temat felinoterapii zamieszczone na portalu Vetopedia. Zawiera zagadnienia dotyczące cech kota terapeuty, zadań opiekuna oraz korzyści płynących z felinoterapii. Omówiono też podstawowe założenia i przeznaczenie (wskazano potencjalnych odbiorców) terapii z udziałem kota.
  • Felinoterapia / Paulina Sobczak Zagadnienia dotyczące terapii z udziałem kotów na stronie Grzeczny Pupil należącej do behawiorystki zwierzęcej – Pauliny Sobczak. Omówiono definicję felinoterapii, jej zastosowanie (np. w terapii osób niepełnosprawnych, dzieci nieśmiałych lub zahamowanych społecznie) oraz efekty.
  • Felinoterapia Omówiono tematykę obejmującą zagadnienia felinoterapii w Polsce. Wskazano na formy tego typu terapii, wymieniono schorzenia, w których leczeniu pomocny jest kot oraz warunki jaki musi spełniać zwierzę do felinoterapii (wyszczególniono najczęściej wybierane rasy). Artykuł w formacie PDF.
  • Felinoterapia Artykuł na temat felinoterapii zamieszczony na stronach serwisu informacyjnego o kotach. Zawiera podstawowe informacje o felinoterapii: jaki kot może być przeznaczony do terapii (w jakim wieku, o jakim charakterze), na czym polega ta forma psychoterapii i jakie przynosi efekty.Dostępność sprawdzono: 20 luty 2018 r. Czas.gif