Kategoria:WYCHOWAWCZA ROLA SZKOŁY

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


EDUKACJA – baza bibliograficzna artykułów z czasopism

  • Wychowawcza funkcja szkoły wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Książki

  • Rola pedagoga szkolnego w szkolnym systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznej/Teresa Lewandowska-Kidoń ,Barbara Kalinowska-Witek Publikacja, będąca próba połączenia refleksji teoretycznej i doświadczenia praktycznego autorek, stanowi kompendium wiedzy, które ukazuje warsztat pracy pedagoga w szerokim aspekcie podejmowanych przez niego zadań. Koncentrują się one wokół zagadnień związanych z pomocą psychologiczno-peagogiczną i wspomaganiem rozwoju ucznia w warunkach szkolnych. Autorki maja nadzieję, że książka przyczyni się do pogłębienia wiedzy niezbędnej w pracy czynnych zawodowo pedagogów, a studentom ułatwi przygotowanie się do pełnienia tej odpowiedzialnej roli w przyszłości. Pozycja ta może być również inspiracją dla wszystkich, którzy pragną wspierać dzieci i młodzież w ich rozwoju.
  • Szkoła wspólnych działań, czyli o relacjach i współpracy/ Kordziński Jarosław.W książce czytelnik znajdzie m.in.: - praktyczne odniesienia do przepisów prawa określających zadania dyrektorów szkół w ramach nadzoru pedagogicznego na zarządzanie szkołą i zespołami nauczycielskimi, - rozwiązania dotyczące organizacji pracy nauczycieli z uczniami oraz współpracy z ich rodzicami, a także współpracy z innymi nauczycielami, - gotowe propozycje i rozwiązania w zakresie nawiązania i rozwoju współpracy, które można wykorzystać w pracy na rzecz szkół.


Artykuły


Zestawienia bibliograficzne

  • Wychowawcza rola szkoły Zestawienie bibliograficzne opracowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze Filia w Lubsku.
  • Rola i funkcje szkoły Zestawienie bibliograficzne w wyborze opracowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi.Dostępność sprawdzono: 3 kwietnia 2020 r.

Podkategorie

Ta kategoria ma tylko jedną podkategorię.

Strony w kategorii „WYCHOWAWCZA ROLA SZKOŁY”

Poniżej wyświetlono 4 spośród wszystkich 4 stron tej kategorii.