Edukacja Polaków za granicą

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Portale, serwisy, fora
  • Forum Polskich Szkół w Holandii Strona stowarzyszenia, którego celem jest pielęgnowanie i krzewienie języka, kultury i tradycji polskich, głównie poprzez dydaktyczne i organizacyjne wspieranie polskich szkół działających na terenie Holandii.
  • Libratus Szkoły Internetowe / Zawiera informacje o Polskich Szkołach Internetowych wspierających tzw. nauczanie domowe dla dzieci Polaków przebywających za granicą
  • Otwarta Szkoła Internetowa platforma edukacyjna prowadzi system konsultacji on-line. Przeznaczony dla polskich uczniów mieszkających za granicą, niemających dostępu do szkół polskojęzycznych.
  • Polska Szkoła Strona Polska Szkoła została stworzona przez Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem. Portal społecznościowy.
  • Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!” Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!” to zbiór zasobów edukacyjnych stworzonych do budowy podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.


EDUKACJA – baza bibliograficzna artykułów z czasopism

  • Szkoła polonijnawyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.

Artykuły

  • Nauczanie Polaków to inwestycja w Polskę Artykuł na polskim portalu Emito.net. Problemy nauczania polskich dzieci w Wielkiej Brytanii poruszane na konferencji "Sytuacja dzieci i młodzieży polskiej w Wielkiej Brytanii po roku 2004" zorganizowanej przez Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii i Polski Uniwersytet na Obczyźnie.Dostępność sprawdzono: 07 września 2021 r.