Matematyka

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


 

Księgarnia internetowa

 • Serwis księgarni internetowej przeznaczony jest dla osób poszukujących dobrej książki z dziedziny matematyki. Są to książki z zakresu matematyki szkolnej (dydaktyki nauczania) na wszystkich jej poziomach od przedszkola po matematykę wyższą. Strona zawiera ofertę czasopisma NiM "Nauczyciele i Matematyka".


Strony wydawnicze

 • Strona wydawnictwa WSiP portal WSiP wzbogacony został ofertą interaktywną. Polecane interaktywne animacje online do nauczania matematyki (i innych przedmiotów). Zawiera różnorodne plansze z siatkami punktowymi i liniowymi, wykresami funkcji i elementami geometrycznymi do wykorzystania na lekcjach matematyki. Mogą być wykorzystane do pracy indywidualnej ucznia, a także do pracy z rzutnikiem multimedialnym i tablicą interaktywną.
 • Strona Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego Matematura.pl Matematura.pl to program online przygotowujący do obowiązkowej matury z matematyki. Aplikacja składa się z trzech części: kursu, zbioru zadań oraz zestawów maturalnych. Zadania obejmują materiał określony w standardach egzaminacyjnych. posiada bazę kilku tysięcy zadań różnego typu i o różnym stopniu trudności, w tym zadań otwartych. Program oferuje m.in. powtórkę z teorii, zestawy maturalne oraz system podpowiedzi dla ucznia, a także raporty z wynikami dla nauczyciela. Automatycznie sprawdza zadania testowe oraz zadania krótkiej odpowiedzi. Aby korzystać z programu, trzeba być zarejestrowanym.
 • Strona czasopisma „Matematyka” dla nauczycieli matematyki na wszystkich poziomach nauczania, w różnych typach szkół. Czasopismo m.in.: publikuje artykuły o matematyce, informatyce i ich historii, informuje o wprowadzanych reformą edukacyjną zmianach w nauczaniu matematyki, upowszechnia pomysły i dobre doświadczenia nauczycieli matematyki.
 • Strona czasopisma „Matematyka w Szkole” dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Czasopismo ma typowo metodyczny charakter. Nauczyciel znajdzie tu gotowe pomysły i scenariusze na ciekawe lekcje matematyki.


Portale edukacyjne

 • Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa zawiera zagadnienia związane z dziedziną wiedzy, jaką jest matematyka. Stanowi doskonałą pomoc zarówno dla ucznia (jak działy: Zadaj pytanie ekspertowi, Przygotuj się do matury z matematyki! itp.) i dla nauczyciela (Wykorzystanie gier karcianych na lekcjach matematyki itp.).
 • Serwis edux.pl, w którym można opublikować materiały autorskie. Umieszczenie ich jest całkowicie darmowe. Aktualny - autorstwa Beaty Gut - dotyczy „Edukacji matematycznej dzieci” (w wieku przedszkolnym).
 • Serwis edukacyjny Literka.pl, zawiera publikacje pomocne nauczycielom różnych przedmiotów, w tym nauczycieli matematyki, ubiegających się o kolejne stopnie awansu.
 • Strona Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Stowarzyszenie powstało jako pierwsze ze stowarzyszeń nauczycielskich w Polsce, w listopadzie 1991 roku. Od początku istnienia podjęło prace szkoleniowe, których celem była stopniowa zmiana podejścia do nauczania matematyki – ukazywanie związków matematyki z realiami życia, uczenie oparte na aktywności własnej ucznia, indywidualizacja nauczania, wprowadzanie do nauczania nowych form technologii.
 • Strona Internetowego Kółka Matematycznego, na której zamieszczone są zestawy zadań przeznaczone dla kółek matematycznych w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Zadania mogą być wykorzystane również w pracy samodzielnej, przy przygotowywaniu się do konkursów i olimpiad.


Strony uczelni


Strony prywatne

 • Strona prywatna zawiera linki sponsorowane do różnych materiałów o matematyce, tj. zadań, ściąg, historii dziedziny, jaką jest matematyka, darmowe kursy, szkolenia itp.


PodręcznikiDostępność sprawdzono: 22 marca 2013 r.