Metoda Dobrego Startu

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Definicje


Portale, serwisy


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Metoda Dobrego Startu wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Artykuły

  • Metoda Dobrego Startu Informacje na temat Metody Dobrego Startu na portalu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. W artykule omówiono tę metodę wspierania rozwoju, której celem jest aktywizowanie rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji oraz korygowanie zaburzeń rozwoju, co stwarza warunki prawidłowego procesu uczenia się. Opisano główne założenia metody Bon-Départ oraz szczegółowo opisano schemat organizacyjny zajęć przeprowadzonych z wykorzystaniem tej metody.
  • Metoda Dobrego Startu w pracy z dzieckiem w przedszkolu W artykule szczegółowo omówiono zagadnienia związane z Metodą Dobrego Startu. Wyszczególniono narzędzia niezbędne w posługiwaniu się tą metodą. Artykuł zawiera też zestawy ćwiczeń ruchowych, ruchowo-słuchowych i ruchowo-słuchowo-wzrokowych, podział zajęć ze względu na ich organizację oraz tabelę z zestawem wzorów dla dzieci 5-letnich.


Zestawienia bibliograficzneDostępność sprawdzono: 10 sierpnia 2020 r.