Muzykoterapia

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Serwisy, portale, fora

  • Solitudes. Muzyka, Natura i Relaks : światowe perły muzyki relaksacyjnej Strona informująca o kolekcjach muzyki relaksacyjnej SOLITUDES i Avalon. Jest to instrumentalna, spokojna muzyka, zarówno elektroniczna jak i klasyczna, z elementami oraz bez elementów natury. Przeznaczona jest zarówno do relaksacji, muzykoterapii, terapii snu, ośrodków spa, gabinetów kosmetycznych jak i jogi czy medytacji.
  • Muzykoterapia Strona poświęcona różnym formom muzykoterapii. Autor strony Jarosław Budziarek, proponuje świadome i umiejętnie wykorzystanie muzyki, która może mieć pozytywny wpływ na nasze życie i osobowość. Zachęca do udziału w warsztatach i treningach relaksacyjnych.


Artykuły

  • Muzykoterapia Artykuł omawia interdyscyplinarny charakter muzykoterapii.
  • Muzykoterapia Artykuł omawia rodzaje muzykoterapii, elementy muzyki oraz jej oddziaływanie na organizm człowieka . Podane są również sposoby prezentowania odtwarzanych utworów oraz zastosowania cele i funkcje muzykoterapii.
  • Muzykoterapia / Jolanta Kozak W artykule omówiono wpływ muzyki na ustrój psychofizyczny człowieka. Zaprezentowano również podział, fazy, cele i formy muzykoterapii oraz rodzaje muzyki możliwe do wykorzystania w tej formie terapii.


Multimedia


Scenariusze zajęćDostępność sprawdzono: 18 grudnia 2017 r.