Nikotynizm nieletnich

Z linki
(Przekierowano z Nikotynizm)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Definicje


Portale, serwisy

  • Palenie wśród nastolatków – jakie są skutki w okresie dojrzewania? Radosław Korczyk Spis treści: 1. Jak dużo i jak często pali młodzież? 2. Palenie – wpływ na układ nerwowy i układ hormonalny. 3. Łatwiej o zatrucie nikotyną. 4. Na co częściej chorują młodzi palacze? 5. Jak palenie niszczy organizm nastolatka? 6. Nowe zagrożenia – e-papierosy. 7. Jak pomóc dziecku? Serwis wylecz.to zawiera kila artykułów na ten temat, podana jest bibliografia
  • Problem nikotynizmu Strona Centrum Konsultacyjnego AKMED, poświęcona różnorodnym zagadnieniom związanym z problemem nikotynizmu. Założycielem i dyrektorem jest dr n. med. Bohdan T. Woronowicz, certyfikowany specjalista terapii uzależnień oraz certyfikowany superwizor psychoterapii uzależnień.
  • Nie spalaj się! Strona firmowana przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Celem Programu „Nie spalaj się! #WUModa na niepalenie” jest pomoc pracownikom, studentom oraz doktorantom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w zerwaniu z nałogiem palenia tytoniu oraz stworzenie ku temu przyjaznej atmosfery na Uczelni.
  • [www.europeanlung.org Europejska Fundacja Płuc] ELF jest organizacją kierowaną przez pacjenta, która działa na arenie międzynarodowej, aby zebrać pacjentów i społeczeństwo wraz z pracownikami służby zdrowia w celu poprawy zdrowia płuc i przyspieszenia diagnostyki, leczenia i opieki.


Baza bibliograficzna Edukacja

  • Nikotynizm a mołdzież i dziecko wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


WEBOWADBP

  • Profilaktyka nikotynizmu w szkole Strona WebowaDBP. Witryna zawiera m. in. odsyłacze do stron www, programy profilaktyczne, spis publikacji, Artykuły – Prezentacje – Informatory, Scenariusze, odsyłacze do filmów na YouTube, zestawienie tematyczne


Multimedia


Artykuły


Zestawienia

  • Co jest bardziej niezdrowe - dopalacze czy e-papieros Zestawienie bibliograficzne w wyborze [za lata 2009-2014] sporządzone przez Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.
  • Nikotynizm Zestawienie bibliograficzne opracowane w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu
  • Uzależnienia wśród młodzieży – nikotynizm Zestawieni bibliograficzne opracowane w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce
  • Nikotynizm Zestawienie bibliograficzne w wyborze sporządzone w oparciu o zbiory (książki, czasopisma) zgromadzone w Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie Filia w LublińcuDostępność sprawdzono: 31 maja 2021 r.