Przedsiębiorczość

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Programy, podręczniki


Scenariusze zajęć, konspekty

  • Kim jest osoba przedsiębiorcza? Pomysł na lekcję zdalną. Uczniowie i uczennice definiują cechy osób przedsiębiorczych i zastanawiają się, czym wyróżnia się postawa przedsiębiorcza. Poziom edukacyjny: szkoła ponadpodstawowa.
  • Czym jest piramida finansowa? Pomysł na lekcję zdalną. Uczniowie i uczennice zdobywają informacje o tym, w jaki sposób działają piramidy finansowe i tworzą projekt kampanii informacyjnej na jej temat. Poziom edukacyjny: szkoła ponadpodstawowa.


Portale, serwisy

  • NBP - Portal Edukacji Ekonomicznej Portal Narodowego Banku Polskiego – Dydaktyka - Podstawy przedsiębiorczości - kształcenie podstawowe, udostępnia w swoich zasobach scenariusze zajęć dla poszczególnych treści programowych (m.in. Mamy pomysł i co dalej?, Większa produkcja lub mniejsze nakłady, 9 przykazań dla szukających pracy, czyli jak zrobić wrażenie na pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, Poszukiwanie pomysłu na własną firmę, Poznanie własnych predyspozycji zawodowych - "Chcę zostać informatykiem", Przygotowanie dokumentów osoby ubiegającej się o pracę, Rozmowa kwalifikacyjna – interview, Sprzedaj się z wdziękiem, czyli piszemy CV i list motywacyjny)


Książki

  • Nauczanie przedsiębiorczości w szkołach w Europie Publikacja omawiająca następujące zagadnienia: definicje i kontekst nauczania przedsiębiorczości, strategie i programy finansowania, szkolne programy nauczania, kształcenie i formy wsparcia dla nauczycieli, miejsce nauczania przedsiębiorczości w czterech kluczowych obszarach.


Artykuły


Dostępność sprawdzono: 15 kwietnia 2020 r.