Style wychowania

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Definicje

  • Metody wychowania Definicja zagadnienia zamieszczona w Wikipedii.
  • Wychowanie - definicja zagadnienia, pochodząca z zasobów Wolnej encyklopedii Wikipedia.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Wychowanie wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Artykuły

  • Style wychowania W artykule scharakteryzowane zostały główne style wychowania w rodzinie. Omówiono również najważniejsze funkcje rodziny i ich wpływ na wychowanie dziecka.
  • Style wychowania i postawy rodzicielskie W artykule zostały szczegłówo omówione style wychowania: demokratyczny, autokratyczny, liberalny, niekonsekwentny, okazjonalny. Opisano również pozytywne (akceptacja, współdziałanie z dzieckiem, rozumna swoboda, uznanie praw dziecka) i negatywne (odtrącająca, unikająca, nadmiernie chroniąca, nadmiernie wymagająca) postawy rodzicielskie.
  • Style wychowania / Maria Juroszek W artykule podano m. in. definicję stylu wychowania oraz typologię rodzin wg M. Przetacznikowej. Autorka, która jest pracownikiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce szeroko opisała charakterystykę poszczególnych stylów wychowania.
  • Style wychowania w rodzinie W artykule wskazano trzy główne style wychowania. Omówiono każdy ze stylów w aspekcie wychowania w szkole i w rodzinie. Zawarto również wskazówki, jaki styl stosować w wychowaniu.
  • Jakie są style wychowania? / Kamila A. Paszelke W artykule omówiono style wychowania w rodzinie (autorytatywny, czyli styl wzajemny; permisywny, czyli styl pobłażliwy; autorytarny, czyli styl rygorystyczny, niedbały, czyli styl niezaangażowany. Do każdego sposobu dołączono informacje o tym, jak dany styl wychowania wpływa na dziecko. Artykuł zakończony jest wskazówkami dotyczącymi możliwości stosowania stylów wychowania w codziennym życiu.Dostępność sprawdzono: 20 sierpnia 2020 r.