Szkoły wyznaniowe

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Portale, serwisy, fora

  • Ewangelicy w Oleśnie Śl. Materiał zawiera dzieje ewangelickiej parafii w Oleśnie od 1742 do 2007r, krótkie dzieje szkoły mieszczącej się w domu parafialnym i przedszkola.
  • Trzebinia Charakterystyka społeczności żydowskiej w Trzebini, szkół wyznaniowych i wyższego szkolnictwa religijnego w latach 1731-1945.
  • Szkoła diaspory żydowskiej 1924-1939 Strona zawiera szczegółowy opis działalności prywatnej szkoły żydowskiej ”Bet Jakub” w Tuszynie (1924-1939), wymieniono nauczycieli , ilość uczniów, nadzór sprawowany nad działalnością szkoły.
  • Szkołom wyznaniowym – dziękujemy / Maciej Psyk Publikacja dotyczy publicznej debaty nad celowością istnienia szkół wyznaniowych jaka toczyła się w Wielkiej Brytanii. Szkoły są prowadzone przez trzy religie : katolicką, muzułmańską i anglikańską. Debata i wyniki badań przytoczone przez rząd w raporcie mogą zwiększyć nadzór nad tymi szkołami.
  • Brytyjskie szkoły wyznaniowe będą musiały propagować homoseksualizm i aborcję Artykuł dotyczy programu, i kontrowersji jakie budzi wśród organizacji prorodzinnych. Program ma być realizowany od września 2011. Szkoły wyznaniowe nie będą mogły ignorować innych punktów widzenia w kwestii homoseksualizmu i aborcji. Ustawa zyskała poparcie arcybiskupa Vincenta Nicholsa z episkopatu Anglii i Walii oraz organu katolickiego odpowiedzialnego za edukację - Catholic Education Service.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Szkoły wyznaniowe wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Czasopisma


KsiążkiDostępność sprawdzono: 4 lipca 2019 r. Czas.gif