Uczeń w szkole

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Portale i serwisy


Książki

które chcą zdobyć lub uzupełnić wiedzę na temat migracji zarobkowej – skali tego zjawiska i jego konsekwencji (…). Zawiera ważne informacje i propozycje działań wspierających uczniów (…), stanowi źródło refleksji nad praktyką edukacyjną w obszarze pracy z dzieckiem z rodziny migracyjnej (…) oraz kolejny głos w debacie na temat funkcjonowania szkoły w obliczu nowych wyzwań i oczekiwań społecznych.

Artykuły

  • Konflikty w szkole / Bożenna Kuskowska Autorka analizuje istniejące w szkole konflikty i rozróżnia trzy podstawowe kategorie: uczeń - nauczyciel, nauczyciel - nauczyciel, nauczyciel - rodzic.
  • Opieka zdrowotna nad uczniem w szkole Strona NFZ. Omówiono: świadczenia pielęgniarki/higienistki szkolnej, terminy wykonania badań, pomoc w nagłych sytuacjach w szkole oraz dokumentacja medyczna ucznia.
  • Uczeń autonomiczny / Monika Gromska Autorka przedstawia kierunek prowadzenia ucznia przez nauczyciela, aby stawał się on niezależny w szkole, podejmował decyzje i uczył się dla siebie.Dostępność sprawdzono: 13 maja 2019 r.