Wideotrening komunikacji

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Portale, serwisy

  • Wideotrening Komunikacji (VIT) - w pracy nauczyciela szkoły podstawowej Na stronie Ogólnopolskiego Katalogu Szkolnictwa opisano szkolenie typu VIT nauczyciela języka angielskiego i jego rezultaty. Trwało ono osiem miesięcy ,przeprowadzono pięć sesji ,które miały pomóc nauczycielowi uwierzyć w kompetencje w przekazywaniu treści programowych i w kierowaniu uczniami. "

Artykuły

  • VIT - wideotrening komunikacji / Marta Drabik Przedstawiono doświadczenia międzynarodowe i polskie zastosowania metody wszędzie tam gdzie ludzie komunikują się ze sobą i chcą podnieść swoje kompetencje.Propozycja wykorzystania wideotreningu w życiu codziennym rodziny w szkole ,hufcu pracy, firmie.
  • Metody wspomagania dziecka autystycznego / Klaudia Sania – Kawa Portal , którego celem jest dostarczanie rodzicom wiarygodnych, sprawdzonych i podanych w przystępny sposób informacji z zakresu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego dziecka. Autorka artykułu opisała najważniejsze i najskuteczniejsze, jej zdaniem , metody wspomagania i terapii dzieci autystycznych. Wymienia Muzykoterapię, Integrację sensoryczną Holding, Terapię z udziałem zwierząt i Wideotrening komunikacji, który jest metodą przygotowaną z myślą o rodzicach i terapeutach, którzy są filmowani podczas kontaktów i relacji z dzieckiem autystycznym.
Dostępność sprawdzono: 10 grudnia 2019 r. .Czas.gif