Wideotrening komunikacji

Z linki
Wersja z dnia 14:48, 2 mar 2018 autorstwa Dbp (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "kategoria:KOMUNIKACJA MIĘDZYLUDZKA '''Artykuły''' * [http://szkolnictwo.pl/index.php?id=PU7572 Wideotrening Komunikacji (VIT) - w pracy nauczyciela szkoły podst...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Artykuły

 • VIT - wideotrening komunikacji / Marta Drabik Przedstawiono doświadczenia międzynarodowe i polskie zastosowania metody wszędzie tam gdzie ludzie komunikują się ze sobą i chcą podnieść swoje kompetencje.Propozycja wykorzystania wideotreningu w życiu codziennym rodziny w szkole ,hufcu pracy, firmie.
 • Notatki z superwizji w ośrodku pomocy społecznej / Urszula Srzednicka Doświadczenia autorki superwizora w projekcie systemowym „Ku samodzielności – praca systemowa z rodziną zagrożoną wykluczeniem społecznym”, realizowanym przez GOPS w Zabierzowie i czterech innych ośrodkach w powiecie krakowskim. Strona zawiera cel projektu, plan pomocy rodzinie, doświadczenia pracy w zespołach specjalistów wspierających daną rodzinę.
 • Wideotrening komunikacji / Monika Kastory–Bronowska Stosowanie Wideotreningu Komunikacji w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Warszawie, w pracy nad wspieraniem rodziców w nawiązywaniu satysfakcjonujących kontaktów z dziećmi. Ośrodek organizuje grupowe warsztaty dla rodziców „Wychowanie przez dobry kontakt”. Grupa pracuje w oparciu o nagrania filmowe ilustrujące codzienne domowe sytuacje.
 • Metody wspomagania dziecka autystycznego / Klaudia Sania – Kawa Portal , którego celem jest dostarczanie rodzicom wiarygodnych, sprawdzonych i podanych w przystępny sposób informacji z zakresu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego dziecka. Autorka artykułu opisała najważniejsze i najskuteczniejsze, jej zdaniem , metody wspomagania i terapii dzieci autystycznych. Wymienia Muzykoterapię, Integrację sensoryczną Holding, Terapię z udziałem zwierząt i Wideotrening komunikacji, który jest metodą przygotowaną z myślą o rodzicach i terapeutach, którzy są filmowani podczas kontaktów i relacji z dzieckiem autystycznym.


Towarzystwa, ośrodki, stowarzyszenia

 • Pomoc dla rodziców Propozycja warsztatów dla rodzin posiadających dzieci o zaburzonym rozwoju. Warsztaty "Wychowanie przez dobry kontakt" bazują na elementach metody Wideotreningu VIT.
 • Wideotrening komunikacji Oferta firmy szkoleniowej Circulus specjalizującej się w przygotowywaniu i wdrażaniu programów rozwojowych oraz systemów Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Zaprezentowano szczegółowy opis metody VIT i formy pracy firmy.
 • Wideotrening Komunikacji (VIT) Oferta Centrum Szkoleń i Certyfikacji skierowana jest do osób dynamicznych, kreatywnych, zainteresowanych własnym rozwojem zawodowym. Przedstawiono program i cel szkolenia , możliwości dalszego szkolenia.
 • Partnerstwo na rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci Opis działań fundacji która prowadzi indywidualny Wideotrening Komunikacji w rodzinie i w szkole, organizuje warsztaty dla rodziców i nauczycieli z wykorzystaniem metody, szkoli kadrę specjalistów pracującą z rodzinami i dziećmi.
 • Zespół terapeutyczny Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej udziela pomocy psychologicznej oraz wsparcia dzieciom, młodzieży i dorosłym, których rodziny znalazły się w ostrym kryzysie, zagrożone są poważnymi urazami fizycznymi i psychicznymi. Zespół Ośrodka stanowią osoby przeszkolone w zakresie interwencji kryzysowej. W swojej pracy wykorzystują metodę Wideotreningu Komunikacji.
 • Videotrening komunikacji - praca z rodziną Zastosowanie metody wideotreningu komunikacji w świetlicy środowiskowej jako skutecznego narzędzia do wspierania rodzin niewydolnych wychowawczo w wychowywaniu dzieci.
 • Witamy w centrum terapii PROMITIS Specjalnością Centrum jest terapia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w dziedzinach takich jak psychologia, psychiatria, psychoterapia, logopedia, rehabilitacja, integracja sensoryczna jak również diagnoza autyzmu i ZA oraz pomoc terapeutyczna dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera. W pracy stosują najnowsze metody terapii, jak na przykład wideotrening komunikacji.
 • Metoda Wideotreningu Komunikacji Link opracowano na podstawie materiałów Fundacji na rzecz Dzieci ze Środowisk Zagrożonych PLUS, wyjaśnia pojęcie i rezultaty metody.


Gabinety psychologiczno- pedagogiczne

 • Serwis Pomoc Dziecku Poradnia udziela pomocy dzieciom w wieku od urodzenia do 18 roku życia, ich rodzicom i nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek (również niepublicznych), mających siedzibę na terenie Ursynowa. Swoim rejonem działania obejmuje Natolin, Kabaty, a także Moczydło, Grabów, Dąbrówkę, Pyry. Wszystkie zajęcia w poradni są bezpłatne i nie wymagają skierowania. Poradnia prowadzi zajęcia profilaktyczno-edukacyjne oraz terapeutyczne także z Wideotreningu Komunikacji.
 • Wspomaganie wczesnego rozwoju dziecka Propozycja Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wałczu, która zajmuje się wczesną interwencją i wspomaganiem rozwoju dziecka od chwili stwierdzenia niepełnosprawności do rozpoczęcia nauki szkolnej Poradnia w swojej pracy stosuje metody terapii dzieci niepełnosprawnych: NDT-Bobath, Sensoryczna Integracja, Metoda Petó, Metoda Domana, Knilla, Shafandera, ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Wojty, Wideotrening Komunikacji, Dogoterapia, Hipoterapia, Hydroterapia, wstrzykiwanie jadu kiełbasianego.
 • Wideotrening komunikacji w rodzinie Forma pomocy dla rodziców, którzy: czują się zmęczeni i mają poczucie bezradności w codziennym zmaganiu się z trudnościami wychowawczymi, zaproponowana przez psychologa-trenera VIT Małgorzatę Orzeł z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 21 w Warszawie.

Dostępność sprawdzono: 17 lutego 2017 r. .Czas.gif