Wychowanie fizyczne: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 44: Linia 44:
 
'''Czasopisma'''
 
'''Czasopisma'''
  
*[http://www.magazyntrenera.pl/mt-info/wystartowalo-wychowanie-fizyczne-w-szkole Magazyn trenera]''Na rynku pojawiło się nowe czasopismo Wychowanie Fizyczne w szkole. Jest to nie tylko dodatek do Magazynu Trenera, ale także samodzielna publikacja skierowana do nauczycieli WF.'''
+
*[http://www.magazyntrenera.pl/mt-info/wystartowalo-wychowanie-fizyczne-w-szkole Magazyn trenera]''Na rynku pojawiło się nowe czasopismo Wychowanie Fizyczne w szkole. Jest to nie tylko dodatek do Magazynu Trenera, ale także samodzielna publikacja skierowana do nauczycieli WF.''
  
 
*[http://www.awf.edu.pl/wwf/nauka/czasopisma/wychowanie-fizyczne-i-sport/  Wychowanie fizyczne i sport]''Kwartalnik naukowy wydawany przez badaczy z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, poświęconym szeroko rozumianym zagadnieniom związanym z uprawianiem sportu, propagowaniem i nauczaniem aktywnego trybu życia, różnym  formom szkolnej edukacji fizycznej oraz związkom między zdrowiem i systematyczną aktywnością fizyczną. "
 
*[http://www.awf.edu.pl/wwf/nauka/czasopisma/wychowanie-fizyczne-i-sport/  Wychowanie fizyczne i sport]''Kwartalnik naukowy wydawany przez badaczy z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, poświęconym szeroko rozumianym zagadnieniom związanym z uprawianiem sportu, propagowaniem i nauczaniem aktywnego trybu życia, różnym  formom szkolnej edukacji fizycznej oraz związkom między zdrowiem i systematyczną aktywnością fizyczną. "

Wersja z 10:25, 5 mar 2019


Definicje

 • Wychowanie fizyczneHasło Wolnej Encyklopedii Internetowej - Wikipedia. Zawiera wyjaśnienie pojęcia.


Programy, podręcznik

 • Nauczyciel i uczeń wyzwaniem dla przyszłościPełen tekst podręcznika akademickiego, wydanego przez Fundację na Rzecz AWF im. E. Piaseckiego w Poznaniu, zamieszczony w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej. Szeroka tematyka dotycząca teoretycznych i praktycznych aspektów zawodu nauczyciela w-f i jego pracy (np. obszerny artykuł o wypaleniu zawodowym), artykuły teoretyczne i praktyczne z zakresu kultury fizycznej.


Portale, serwisy, fora

 • Blog z zakresu wychowania fizycznego I Blog na którym można znaleźć nie tylko wpisy zakresu wychowania fizycznego, sportu, ale także filmu, recenzje książek etc. Autor stara się kreować pozytywny wizerunek wychowania fizycznego w Polsce.
 • Wychowanie fizyczne.plStrona nauczycieli wychowania fizycznego zawiera stałe pozycje serwisu, są to: przepisy prawne, plany metodyczne lekcji ( w ujęciu czynnościowym, zestawy ćwiczeń, gry i zabawy), plany wynikowe, programy autorskie, systemy oceniania, testy sprawności, ocenianie, awans zawodowy, zawody szkolne, regulaminy, prezentacje multimedialne, literatura WF, publikacje badania porównawcze, ankiety.
 • Program nauczaniaProgram nauczania jest opisem sposobu realizacji celów wychowania lub kształcenia oraz treści nauczania ustalonych w podstawie programowej.
 • Fundacja Systemu Rozwoju EdukacjiWychowanie fizyczne w szkole przyczynia się nie tylko do podnoszenia sprawności i zachowania zdrowia uczniów, ale również kształtuje ich podejście do aktywności fizycznej w całym późniejszym życiu.


Artykuły

 • Publikacje edukacyjne www.publikacje.edu.plArchiwum publikacji od 2002 roku dotyczących wychowania fizycznego, wychowanie zdrowotne, gimnastyka korekcyjna, higiena (artykuły, scenariusze, aplikacje, konspekty zajęć, itp.)
 • Kierunki wychowania fizycznegoPrzewodnik po polskich szkołach wyższych Informacje o kierunkach studiów i egzaminach na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce, łącznie z adresami, telefonami i adresami internetowymi (jeśli istnieją).


Czasopisma

 • Magazyn treneraNa rynku pojawiło się nowe czasopismo Wychowanie Fizyczne w szkole. Jest to nie tylko dodatek do Magazynu Trenera, ale także samodzielna publikacja skierowana do nauczycieli WF.
 • Wychowanie fizyczne i sportKwartalnik naukowy wydawany przez badaczy z Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, poświęconym szeroko rozumianym zagadnieniom związanym z uprawianiem sportu, propagowaniem i nauczaniem aktywnego trybu życia, różnym formom szkolnej edukacji fizycznej oraz związkom między zdrowiem i systematyczną aktywnością fizyczną. "
 • Wychowanie fizyczne w szkoleCzasopismo w którym znajdziesz odpowiedź na niezwykle ważny obecnie problem niechęci uczniów do uczestnictwa w lekcjach WF. Jeżeli poszukujesz gotowych scenariuszy zajęć i porad, regulaminów bezpieczeństwa, pomysłów które pozwolą Ci uatrakcyjnić lekcje. Chcesz, aby Twoje zajęcia zawsze cieszyły się powodzeniem wśród uczniów lub poznać opinie i rady praktyków, ekspertów, trenerów i nauczycieli z długoletnim doświadczeniem "Dostępność sprawdzono: 21 luty 2019 r.