Wychowanie przedszkolne: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 28: Linia 28:
 
*[https://przedszkolankowo.pl/ Przedszkolankowo ] Strona z materiałami dydaktycznymi dla nauczycieli.
 
*[https://przedszkolankowo.pl/ Przedszkolankowo ] Strona z materiałami dydaktycznymi dla nauczycieli.
  
*[ https://eduzabawy.com/EduZabawy ] Znajdziemy tu gotowe do druku karty pracy podzielone tematycznie, generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych.''
+
* https://eduzabawy.com/ EduZabawy ] Znajdziemy tu gotowe do druku karty pracy podzielone tematycznie, generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych.''
  
  

Wersja z 11:54, 28 paź 2020


Programy,podręczniki
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej menu głównym w dziale „Uczniowie i rodzice” znajdują się mi in.: Programy nauczania, Podręczniki szkolne, Środki dydaktyczne dla poszczególnych etapów nauczania. Zawierają one wykazy materiałów dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.


Portale,serwisy,fora

  • Awans.net – internetowy serwis oświatowySerwis „Awans.net” zawiera informacje na temat awansu zawodowego nauczycieli. Znajdują się w nim również publikacje podzielone na tematyczne działy. Jednym z nich jest „Wychowanie przedszkolne”.
  • Eduseek .plPolski Portal Edukacyjny jest platformą wymiany myśli, poglądów i opinii, integrującą środowisko edukacyjne i przyczyniającą się do promocji inicjatyw edukacyjnych. Dział Wychowanie Przedszkolne w serwisie edukacyjnym Eduseek. Zawiera poddziały: Przedszkole XXI wieku, Paszport do życia, Kącik dla rodziców, Dla nauczyciela (scenariusze lekcji), Metodyk poleca, Podstawa programowa.
  • Przedszkolak.pl. Portal edukacyjny nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.Portal „Przedszkolak.pl” poświęcony problematyce edukacyjnej i wychowawczej małego dziecka – przedszkolaka. W menu głównym znajdują się działy: Małe dziecko, Rady i porady, Przedszkole, Kącik nauczycielski. Nauczycielom poleca się „Kącik Nauczycielski”, w którym zamieszczono m. in.: konspekty i plany, programy, przepisy prawne.
  • Publikacje edukacyjneInternetowe wydawnictwo „Publikacje edukacyjne”, poświęcone tematyce szeroko rozumianej edukacji. Zawiera szeroki dział (archiwum) dotyczący wychowania przedszkolnego.
  • PrzedszkolaSerwis zawiera publikacje nauczycieli przedszkolnych.
  • Serwis Edukacyjny - Profesor.Pl Profesor.pl to popularny serwis edukacyjny przeznaczony dla nauczycieli, uczniów i wszystkich uczących się. Atutem serwisu jest imponująca baza materiałów edukacyjnych. Serwis zapewnia łatwy dostęp do ważnych informacji i materiałów oraz możliwość dyskusji na tematy związane z edukacją. Zawiera interesujące artykuły z zakresu zajęć przedszkolnych.
  • Przedszkolowo Portal edukacyjny dla rodziców i nauczycieli przedszkoli umożliwiający nauczycielom prowadzenie darmowej strony internetowej przedszkola.
  • https://eduzabawy.com/ EduZabawy ] Znajdziemy tu gotowe do druku karty pracy podzielone tematycznie, generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

  • Wychowanie przedszkolne wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Książki


ArtykułyDostępność sprawdzono: 28 października 2020r.