Zespół Aspergera: Różnice pomiędzy wersjami

Z linki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 35: Linia 35:
  
 
* [http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/788/rozwoj-dziecka/zespol-aspergera-pierwsze-symptomy Dinozaury i liczby ważniejsze niż koledzy : Zespół Aspergera. Pierwsze symptomy] ''O rozpoznawaniu zespołu Aspergera u małych dzieci - rozmowa z Andrzejem Gardzielem, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży. ''
 
* [http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/788/rozwoj-dziecka/zespol-aspergera-pierwsze-symptomy Dinozaury i liczby ważniejsze niż koledzy : Zespół Aspergera. Pierwsze symptomy] ''O rozpoznawaniu zespołu Aspergera u małych dzieci - rozmowa z Andrzejem Gardzielem, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży. ''
 +
 +
 +
'''Baza bibliograficzna EDUKACJA'''
 +
 +
*[https://aleph.dbp.wroc.pl/F?func=find-acc&acc_sequence=000878571 Uczeń z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera] ''wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.''
  
  

Wersja z 20:51, 20 mar 2020

 • Podstawowe informacje o Zespole Aspergera Strona założona przez matkę Kuby - dziecka z ZA, zawierająca artykuły z podstawowymi informacjami o tej chorobie. Autorka zamieściła tu również własne opracowania i praktyczne wskazówki dla rodziców.
 • Zespół Aspergera Podstawowe informacje o schorzeniu i psychologiczna sylwetka osoby dotkniętej ZA.
 • ADHD. Zespół Aspergera Strona poświęcona problematyce ADHD i zespołu Aspergera. Jest tworzona z myślą o ułatwieniu życia rodzicom i opiekunom wyjątkowych dzieci. Znajdują się tutaj zarówno konkretne wskazówki, porady, jak i refleksje dotyczące życia i wychowywania dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi.
 • Terapie Kuby Metoda terapeutyczna zastosowana w przypadku wspomnianego Kuby. Informacje o niej mogą być przydatne dla rodziców i nauczycieli.
 • Autyzm i zespół Aspergera Autor odnosi się do artykułu „O silnych stronach autyzmu i zespole Aspergera”(A. Rynkiewicz), w którym podkreśla wyjątkowe cechy umysłowe osób z ZA i zauważa konieczność propagowania wiedzy o tym schorzeniu w szkołach.


Baza bibliograficzna EDUKACJA

 • Uczeń z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera wyniki wyszukiwania w bazie Edukacja, tworzonej w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu, odsyłające do zbioru artykułów z czasopism, który podlega ciągłej rozbudowie i aktualizacji.


Artykuły

 • Czym jest zespół Aspergera? / Barbara Jagas W przystępny sposób przekazano informacje o objawach ZA. Serwis umożliwia podzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami. Lekarze specjaliści czuwają nad forum Przekazane informacje mogą być przydatne w profilaktyce i leczeniu choroby.
 • Mocne strony autyzmu. Zespół Aspergera / Agnieszka Rynkiewicz Platforma służy do wymiany poglądów i informacji o współczesnej edukacji. Artykuł opisuje stan wiedzy i klasyfikację diagnostyczną na temat autyzmu i Zespołu Aspergera. Podaje przykłady osób z ZA, ich trudną drogę terapii. Przedstawia eksperymenty przeprowadzane na grupie kontrolnej z ZA i autyzmem.
 • Zespół Aspergera na różnych etapach życia Fragment artykułu Stephen Bauer Asperger Syndrome : Through the lifespam, pochodzi z serwisu Aspen NJ, został przetłumaczony przez Rozalię Romańską – Świątek. Pokazuje rozwój choroby u dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i w wieku dorosłym.
 • Zespół Aspergera / Katarzyna Ornowska Strona Centrum Psychologiczno-Pastoralnego Metanoia w Płocku, jego celem jest pomoc ludziom przeżywającym trudności psychiczne i duchowe. Artykuł zawiera opis schorzenia na różnych etapach życia człowieka, zawiera bibliografię dotyczącą tego zagadnienia.


Ośrodki terapeutyczne

 • Specjalizujemy się w Autyzmie i Zespole Aspergera W gestii działania Centrum jest terapia dzieci, młodzieży i dorosłych z Zespołem Aspergera. Obejmuje diagnozę, trening kompetencji społecznych i indywidualne konsultacje dla osób z ZA i ich rodzin.
 • Zespół Aspergera Oferta Gabinetu Psychologicznego adAlta który prowadzi psychoterapię osób z zespołem Aspergera. Na stronie podano informacje o objawach Zespołu Aspergera autorstwa Marty Żurowskiej.
 • Centrum Terapii Behawioralnej Celem CTB jest propagowanie wiedzy na temat zaburzeń neurologicznych, pomoc dziecku w rozwijaniu zachowań adaptacyjnych oraz zajęcia instruktażowe dla osób pracujących z osobami wymagającymi specyficznych metod nauczania.


Multimedia


Zestawienia bibliograficzne

Dostępność sprawdzono: 24 września 2018 r. .Czas.gif